Podsumowanie roku 2014

Kolejny rok aktywności na blogu już prawie za nami – w końcu tyle się działo, że szkoda tego wszystkiego jeszcze raz nie wspomnieć. Zachęcam do lektury zanim porwie Was wir przedświątecznych przygotowań.

Najbardziej popularne artykuły w 2014 roku

W porównaniu do roku poprzedniego, na blogu pojawiło się sporo nowych użytkowników; statystyki pokazują również, że sporo z Was regularnie tutaj zagląda w poszukiwaniu nowych wpisów.

Cieszy mnie również niezmiernie fakt, że komentujecie i to sporo – tak trzymać! Oby w nowym roku te dyskusje były jeszcze bardziej ciekawe 😉

Wpisy, które Was szczególnie zainteresowały w tym roku to:

 Natomiast największą liczbą komentarzy może się poszczycić wpis:

Postaram się zatem, aby oprócz tekstów o tłumaczeniach, na blogu częściej pojawiały się artykuły z zakresu języka i kultury rosyjskiej.

Jeśli macie jakieś sugestie co do tematyki wpisów w nowym roku, zachęcam do pozostawienia komentarza.

.

Social media

Na fanpejdżu Dagatlumaczy absolutnym hitem okazał się ten post. Nic dziwnego – w końcu kawa to jeden z najlepszych napojów poprawiających samopoczucie 🙂

Zachęcam Was także do obserwowania strony w Google + i dodaniu od czasu do paru plusów, jeśli tekst Wam się spodobał.

.

Akcje blogerskie i tłumaczenia

W tym roku wzięłam udział w dwóch większych akcjach blogerskich – W 80 blogów dookoła świata, w ramach której piszemy o różnych zjawiskach językowych i kulturowych w różnych krajach oraz Blogowanie pod jemiołą – kalendarz adwentowy, która jeszcze trwa (do 24 grudnia) i w każdej chwili możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku i śledzić najnowsze przedświąteczne wpisy.

Oprócz tego, zdarzyło mi się popełnić parę artykułów w innych serwisach (np. o narzędziach CAT) czy nawiązać współpracę z portalem Szortal.

.

Blogowanie gościnne

Zapowiadałam to w zeszłym roku i zaproszenie nadal jest aktualne. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Do tej pory z tej możliwości skorzystały dwie osoby:

.

 Co w 2015?

Wiem, że strona wymaga modernizacji – noszę się z tym zamysłem już od jakiegoś czasu i mam nadzieję, że wreszcie się tym zajmę (dopisano do listy postanowień noworocznych). Planuję również ciekawy konkurs i parę innych rzeczy, więc odwiedzajcie blog raz na jakiś czas, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

A ponieważ na życzenia świąteczne jeszcze przyjdzie czas, teraz bardzo Wam dziękuję za te wspólnie spędzone chwile – oby wpisy były dla Was równie ciekawe w nowym roku! Czekam również na wszelkie Wasze sugestie dotyczące tematyki czy funkcjonalności bloga (w tym celu polecam zakładkę Kontakt).

Czytaj również: