Lekcje języka rosyjskiego

W jaki sposób uczę?

Zdalnie. Korzystam z wybranego narzędzia do wideokonferencji. Jego obsługa jest bardzo prosta – wszystko Ci opowiem na pierwszych zajęciach.

Ile trwa lekcja?

Zajęcia w podstawowej formie trwają 60 minut, choć może to być 30 minut, 45 minut czy 1,5 godziny. Wszystko jest do ustalenia.

Jak wygląda lekcja?

Na pierwszych zajęciach rozmawiamy o tym, dlaczego chcemy się uczyć rosyjskiego i jak wyobrażamy sobie dalszą współpracę – czy ma być więcej gramatyki, czy tematycznego słownictwa, a może chcemy tylko rozmawiać? Na tej podstawie przygotowuję dla Ciebie materiały, które otrzymujesz ode mnie przed lekcją.

Zajęcia prowadzę po rosyjsku. Wszystkie słowa i zwroty wyjaśniam, zapisuję na tablicy, a po zajęciach wysyłam Ci wraz z zaznaczonymi akcentami.

Czy muszę odrabiać zadanie domowe?

Jeśli chcesz, to jak najbardziej. Razem testujemy różne metody nauczania i wybieramy te, które są dla Ciebie najbardziej wygodne. Nauka języka ma być przyjemnością dla Ciebie i dla mnie.

Ile kosztuje lekcja?

Pierwsze zajęcia są gratis – podczas nich rozmawiamy o naszych potrzebach, a Ty masz szansę zobaczyć, czy mój sposób uczenia Ci odpowiada. Na tej podstawie podejmujesz decyzję, czy chcesz się dalej ze mną uczyć.

Koszt indywidualnych 60-minutowych zajęć wynosi 80 zł netto. W cenę są wliczone materiały do nauki.

Czy zajęcia są tylko indywidualne?

Nie. Jeśli chcecie się uczyć w większej grupie, napiszcie do mnie. Coś wymyślimy.


Opinie o kursantów

Lekcje online z Dagą to czysta przyjemność, a jednocześnie możliwość bardzo praktycznej nauki języka rosyjskiego. Daga prowadzi lekcje z lekkością, humorem i optymizmem, a jej pozytywne nastawienie udziela się wszystkim. Ma niezwykle bogatą wiedzę i znajomość języka, a jednocześnie potrafi tłumaczyć niuanse i zawiłości w ciekawy i zrozumiały sposób. W każdą lekcję wkłada dużo serca – korzysta z wielu źródeł i narzędzi, również bardzo współczesnych, dzięki czemu każde spotkanie jest interesujące i każde jest inne, a słuchacze poznają nie tylko język, ale i kulturę współczesnej Rosji.
kursanci z Instytutu Geofizyki PAN

Parę lat temu wpadłam na szalony pomysł rozpoczęcia nauki języka rosyjskiego. Po próbnej lekcji z Dagą zdecydowałam, że chcę się uczyć właśnie w ten sposób, bo będzie on dużo bardziej efektywny: nie musiałam dopasowywać się do programu i tempa narzuconego sztucznie dla całej grupy, mogłam pominąć zagadnienia, które przerobiłam sama lub tematy, które wydawały się nieprzydatne, a skupić się na tych aspektach, które dla mnie były ważniejsze. Ponadto Daga bardzo indywidualnie podchodzi do swoich uczniów i dopasowuje nie tylko treść, ale też formę zajęć do ich preferencji: gdy trzeba zrobi więcej klasycznych ćwiczeń gramatycznych, a czasem podrzuci ciekawe filmiki lub słuchowiska, wymyśli kreatywne gry i mini zabawy – wszystko w zależności od zgłaszanych na bieżąco chęci i potrzeb ucznia. Po kilku miesiącach nauki postępy były wyraźnie zauważalne: zaczęłam rozumieć rosyjskojęzycznych znajomych i nawet czasem wtrąciłam jakieś zdanie po rosyjsku i zostałam zrozumiana. Miałam też dobre podstawy do dalszej samodzielnej nauki. Polecam lekcje z Dagą zarówno początkującym, jak i tym bardziej zaawansowanym – Ona dla każdego wymyśli coś ciekawego i rozwijającego.
Karolina