W 80 blogów dookoła świata

Kahoot! – rosyjska gra z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji dedykujemy naszą 37 odsłonę akcji „W 80 blogów dookoła świata” zagadnieniom ekologii i ochrony środowiska. Ja natomiast zapraszam Was do zagrania w quiz w języku rosyjskim – sprawdzicie przy okazji ile pamiętacie z lekcji biologii 😉

Wspomniany quiz nosi tytuł День Земли 2017 i przygotowałam go, korzystając z narzędzia Kahoot! (pisałam o nim w jednym z poprzednich wpisów, że jest idealne do tworzenia materiałów edukacyjnych na warsztaty i zajęcia).

.

Podstawowe informacje o quizie:

  • tekst jest w języku rosyjskim
  • zawiera 15 pytań testowych jednokrotnego wyboru
  • na udzielenie odpowiedzi masz 20 s
  • w quiz możesz zagrać samemu, ale możesz też zaprosić do niego kilka osób – wtedy zabawa będzie jeszcze ciekawsza!

.

Co Ci będzie potrzebne?

  • dwa urządzenia z dostępem do Internetu (np. laptop i smartfon lub komputer z dwoma monitorami)

.

Jak to działa?

Z racji tego, że Kahoot! jest narzędziem edukacyjnym, masz do dyspozycji dwie role: osoby zarządzającej quizem, która przełącza kolejne pytania, i uczestnika, który udziela odpowiedzi. Możesz w ramach testów i w celu sprawdzenia swoich umiejętności językowych pełnić obie te funkcje naraz, ale jednocześnie chcę Cię zachęcić do korzystania z tego narzędzia w większej grupie osób.

Należy wykonać następujące akcje:

ROLA 1 – przejdź do testu:

i po kliknięciu przycisku „Play”, a następnie „Start now” wybierasz opcję „Classic”. Po chwili wyświetla Ci się następujący ekran:

Kahoot! - ekran prowadzącego

ROLA 2 – w tym samym czasie uczestnik przechodzi na następującą stronę:

wpisuje podany przez prowadzącego PIN (w tym przypadku to 4652205), uzupełnia nicka i przechodzi do kolejnej strony – jeśli pojawi się Twoja nazwa użytkownika, znaczy, że bierzesz udział w grze:

Kahoot! - ekran uczestnika

Co się dzieje dalej?

Na ekranie prowadzącego zaczynają się wyświetlać nazwy dołączających użytkowników. Kiedy uzna, że wszyscy są już gotowi, wciska przycisk „Start” w prawym górnym rogu i zabawa zaczyna się w najlepsze!

Prowadzący widzi test w następującej formie:

Jest tu treść pytania, wszystkie odpowiedzi i licznik czasu (z lewej strony). Po upływie 20 s automatycznie zaznacza się poprawna odpowiedź, a w prawym górnym rogu pojawia przycisk „Next”, który umożliwia przejście do następnego pytania.

Tymczasem ekran uczestnika jest bardziej uboższy:

Kahoot! - ekran uczestnika test

Wyświetlają się tylko kolory przynależne kolejnym odpowiedziom, a naszym zadaniem jest wybrać ten właściwy przed upływem 20 s.

.

Myślę, że idea jest bardzo czytelna – jeśli czegoś nie jesteście pewni, przetestujcie! Narzędzie intuicyjnie poprowadzi zarówno prowadzącego, jak i uczestnika przez kolejne kroki aż do końca testu.

Jestem bardo ciekawa Waszych wrażeń z zabawy i zachęcam do tworzenia własnych „kahoot’ów” 😉 A kiedy emocje po udziale w quizie już opadną, zapraszam Was do lektury pozostałych tekstów, które powstały w ramach „W 80 blogów dookoła świata”:

CHINY

FINLANDIA

FRANCJA

GRUZJA

KIRGISTAN

NIEMCY

NORWEGIA

ROSJA

SZWECJA

TANZANIA/KENIA