Wiosenne porządki

Wiosna tuż-tuż, więc w dzisiejszym wpisie będzie trochę oddechu od typowo językowych treści, a więcej o… porządkach.

Naklejki na klawiaturę

Choć mam klawiaturę z alfabetem rosyjskim, ze względów praktycznych korzystam z naklejek na klawiaturę w laptopie. I właśnie nadszedł czas, żeby je wymienić. Polecam przy okazji jeden ze starszych wpisów dotyczących pisania po rosyjsku na komputerze:

Poczta i książka adresowa

Tak, na to też przyszedł odpowiedni moment… Na co dzień korzystam z klienta pocztowego Mozilla Thunderbird, gdzie mam sporo osobnych folderów porządkujących tematycznie wiadomości. Jest i folder „Dagatlumaczy”, w którym zrobił się groch z kapustą. Przy okazji przejrzałam książkę adresową, usuwając niepotrzebne kontakty i uzupełniając brakujące informacje o odbiorcach.

Nowe zakładki na blogu

Uporządkowałam zakładkę „Oferta” i uzupełniłam ją o dwie podzakładki: Lekcje języka rosyjskiego i Tłumaczenia. Teraz powinno być przejrzyściej.

Newsletter

Na moim blogu działa newsletter, w ramach którego średnio dwa razy w miesiącu subskrybenci otrzymują ode mnie informację o nowych wpisach i ciekawostkach językowych. Lista jest dość dynamiczna i od czasu do czasu wymaga weryfikacji i uporządkowania znajdujących się w niej adresów. Kiedy to zrobić, jak nie teraz? 😉

PS. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę zapisać się do mojego newslettera, serdecznie zapraszam:

A jak z Waszymi planami na wiosenne porządki?

Obraz Stephanie Albert z Pixabay


Spodobał Ci się ten wpis?

Postaw mi kawę na buycoffee.to