Uczysz języka? Te narzędzia Ci pomogą

Dzisiaj zaprezentuję dwa narzędzia online, z których korzystam w prowadzeniu warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci, a które z powodzeniem można wykorzystać  w nauczaniu języków obcych.

WebEx Meeting

WebEx Meeting

www.webex.com

To platforma do wideokonferencji umożliwiająca przeprowadzenie lekcji online. Za jej pomocą możemy założyć transmisję na określony dzień i godzinę oraz rozesłać zaproszenia do wybranych osób. Narzędzie w wersji darmowej przewiduje max. 3 uczestników takiego spotkania, w wersji płatnej już nie ma takiego ograniczenia.

Podczas transmisji możemy udostępniać filmy, zdjęcia, prezentacje, strony www oraz funkcję tablicy, na której uczestnicy mogą dopisywać  lub zaznaczać różne rzeczy. W oknie z informacją o uczestnikach wyświetlają się nam dodatkowo ich obrazy z kamerek. Czat umożliwia kontakt pisemny (możemy pisać do wszystkich naraz lub tylko wybranej osoby), ale możemy również udzielić głosu wybranej osobie i wtedy normalnie rozmawiać z użyciem opcji video. Osoba o uprawnieniach gospodarza (host) może wyciszać mikrofony wszystkich uczestników, żeby dodatkowe dźwięki nie utrudniały prezentacji.

Całość spotkania jest nagrywana i później można do niej wrócić, a lekcję wykorzystać jako materiał edukacyjny.

.

Kahoot!

Kahoot!

www.getkahoot.com

Narzędzie przewiduje kilka rozwiązań edukacyjnych, ale ja do tej pory korzystałam jedynie z opcji quizu. Kiedy opracujemy zestaw pytań i odpowiedzi poprawnych oraz niepoprawnych, wysyłamy link do osób, które wezmą udział w zabawie. Na udzielenie odpowiedzi jest określona ilość czasu, więc kto pierwszy, ten lepszy. Po każdym pytaniu wyświetla się podsumowanie odpowiedzi, więc uczestnicy są na bieżąco z rankingiem ilości dobrych odpowiedzi, co dodatkowo motywuje do zabawy.

Narzędzie jest przystosowane do każdego typu urządzeń, więc pod koniec zajęć w ramach podsumowania uczestnicy bez przeszkód mogą udzielać odpowiedzi korzystając z telefonów komórkowych.

.

Oba narzędzia są bardzo intuicyjne zarówno dla osoby tworzącej materiały, jak i użytkownika. Mam nadzieję, że Wam się przydadzą w codziennej pracy.