W 80 blogów dookoła świata

Jak się pije po rosyjsku? Test

Nie ukrywam, że czekałam na ten moment, kiedy w ramach akcji „W 80 blogów dookoła świata” będziemy pisać o alkoholu. Osobiście hołduję piwu, a jak można do tego jeszcze dorzucić korzyść językową (nie tylko pod względem smaku), to radość tym większa. Jednak, co najważniejsze, dzisiejszy wpis nie ma na celu propagowania nadmiernego spożywania alkoholu, a… sprawdzenia Waszej wiedzy o języku rosyjskim. Czym natomiast będziecie sobie umilać rozwiązywanie testu, to już Wasza słodka tajemnica 😉

.

Zachęcam Was do wypełnienia tekstu jednokrotnego wyboru (uwaga, to ćwiczenie wymaga znajomości języka rosyjskiego). Do rozwiązania macie dziesięć zadań, za każdą poprawną odpowiedź otrzymujecie jeden punkt. Do dzieła!

.

Rozwiąż test

.

Ile punktów zdobyliście? Pokuśmy się o małe podsumowanie:

1-3: Учиться всегда пригодится! Może i jesteś wytrawnym znawcą, ale niekoniecznie słówek związanych z alkoholem 😉 Po tym zadaniu jednak z pewnością nauczyłeś(-łaś) się czegoś nowego.

4-7: Jest dobrze; w nauce języka jak w życiu – trzeba mieć umiar. Wystarczy, żeby poradzić sobie w starciu z rosyjską kulturą.

8-10: Wspaniale! Aż się chce napisać – на здоровье!

.

To nie koniec alkoholowych ciekawostek – zobaczcie, co piją w innych krajach. Temat przewodni – „Alkohol w kraju X” 😉