żaba

„W tydzień nauczę się tyyyle rosyjskich słówek!”

Czujecie wiosnę w powietrzu? Jeszcze nie? W takim razie zapewniam Was, że napływ nowej energii do działania już nastąpił – od paru dni na mojej stronie na Facebooku trwa prawdziwe językowe szaleństwo! A wszystko za sprawą wyzwania „W tydzień nauczę się tyyyle rosyjskich słówek!”.

.

Ale o co chodzi?

Korzystając, że nadchodzi wiosna, postanowiłam Was trochę zaktywizować i zachęcić do językowej zabawy, która polega na wspólnym uczeniu się słówek.

Najważniejsze informacje:

  • przez cały tydzień, od 19 do 25 marca o godzinie 10.00, na stronie wydarzenia publikuję „słowo dnia”,
  • razem w komentarzach dodajemy słówka po POLSKU lub ROSYJSKU, które kojarzą nam się z danym hasłem (tu ogranicza nas tylko wyobraźnia),
  • po zakończeniu wydarzenia siadam i tworzę dla Was ogólnodostępne materiały do nauki wybranych słówek (a zebrał się już całkiem spory zasób!).

.

Dołącz do wydarzenia

.

Jakich słówek się uczymy?

W głosowaniu wygrały następujące słowa dnia: podróże, sprzedaż/zakupy, anatomia, prawo, literatura, handel/biznes, polityka (propozycji było więcej – szkoda, że tydzień nie trwa więcej dni!).

Pod każdym z postów aż do zakończenia wydarzenia będzie można dodawać tyle słówek, ile tylko zdołacie – niektórzy z Was z tego mocno korzystają, biorąc pod uwagę długość niektórych komentarzy. 🙂

.

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do wydarzenia „W tydzień nauczę się tyyyle rosyjskich słówek!”, to najwyższa pora to nadrobić tu >>>.

I oczywiście zachęcam do śledzenia mojej strony na Facebooku: Dagatlumaczy – z pasją o języku rosyjskim.

.

Aktualizacja 26.03.2018 – Wydarzenie zostało zakończone. Materiały do nauki w postaci kursów z podzielonymi tematycznie słówkami są dostępne w aplikacji Memrise w grupie pod linkiem: https://www.memrise.com/group/248160/.

.