Nowy layout bloga

Wreszcie udało mi się wygospodarować trochę czasu i powoli zacząć realizowanie postanowień noworocznych, wśród których znalazła się gruntowna modernizacja strony dagatlumaczy.pl.

Pamiętacie powyższy baner? Mnie też on się już sprzykrzył i bez żalu odsyłam poprzednią wersję strony do lamusa.

W parze ze zmianą wizualną szła zmiana funkcjonalna i techniczna – zamiast Joomla! pojawił się WordPress i w dodatku w wersji responsywnej, co z pewnością ucieszy osoby, które już jakiś czas temu zwracały mi uwagę na problem z wyświetlaniem się strony na urządzeniach mobilnych.

Oprócz tego zmieniłam również serwer, więc strona powinna szybciej działać. Powinny też zniknąć problemy z tymczasową niedostępnością domeny, które niestety zdarzały się podczas korzystania z usług poprzedniego dostawcy hostingu.

W związku ze zmianą struktury adresów URL pozycje strony w wynikach wyszukiwarki Google ulegną zmianie; mam jednak nadzieję, że dzięki zastosowaniu przekierowań 301 te spadki nie będą zbyt znaczne i nie umożliwią odnalezienia bloga na dotychczasowe frazy.

I na koniec – cały czas pracuję nad stroną; wymaga jeszcze paru poprawek i optymalizacji pod kątem SEO.

Dlatego też będę Wam wdzięczna za wszystkie uwagi w komentarzach, co Wam się podoba, a co sugerowalibyście zmienić. Z góry dziękuję!