Materiały do nauki języka rosyjskiego

Ponieważ wczoraj rozpoczął się rok szkolny, a większość z nas już wróciła z urlopów i powoli wraca do rzeczywistości oraz układania grafików, proponuję Wam parę przydatnych źródeł do nauki języka rosyjskiego. Są tam materiały różnego typu i na wielu poziomach zaawansowania, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Lang-8

adres: www.lang-8.com

Serwis społecznościowy dla osób uczących się języków obcych i native speaker’ów, dzięki któremu możemy przesłać dowolny tekst napisany w wybranym języku do sprawdzenia przez profesjonalistę.

Bardzo przydatne źródło wiedzy dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności pisania w języku obcym oraz znajomości gramatyki i ortografii.

Rusforus

adres: www.rusforus.ru

Forum dla miłośników języka rosyjskiego. Znajdziemy tutaj nie tylko informacje dotyczące zasad pisowni czy słownictwa, ale również z te zakresu etymologii, frazeologii czy zasad poprawnej wymowy i akcentowania.

Project Modelino

adres: www.project-modelino.com

Serwis z bazą linków do nauki języków obcych, w tym rosyjskiego. Co prawda, nie znajdziemy tutaj materiałów do pobrania, ale za to możemy skorzystać z bazy słowników online czy artykułów dotyczących zasad uczenia się języków obcych.

„Idę na lekcję języka rosyjskiego”

adres: www.rus.1september.ru

Zbiór artykułów dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i znają język rosyjski na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Materiały są podzielone według grup, np. „rozbiór gramatyczny zdania”, „głoski i litery” czy „antonimy”, które mogą zawierać do kilkudziesięciu artykułów poświęconych wybranemu zagadnieniu.

Wszystkie materiały były opublikowane w gazecie „Język rosyjski”, którą można również zamówić w wersji drukowanej lub elektronicznej.

Italki

adres: www.italki.com

Serwis dla osób, które chcą się podszkolić w mówieniu w języku obcym. Dzięki sporej bazie native speaker’ów z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie i efektywny sposób nauki języka.

Powodzenia!