W 80 blogów dookoła świata

Idealny prezent dla miłośnika języka rosyjskiego

miłośnika języka i kultury rosyjskiej to… O tym dowiecie się w niniejszym wpisie, który powstał w ramach akcji W 80 blogów dookoła świata. A jest to już jej 20 edycja (rany, jak ten czas leci), poświęcona właśnie obdarowywaniu się prezentami związanymi z kulturą danego kraju.

Zanim usiadłam do pisania tego tekstu, wyobraziłam sobie, co ja, jako miłośniczka języka rosyjskiego, chciałabym dostać w prezencie. Matrioszkę? Hm, w sumie jedną już mam, druga by nie zawadziła. Ale może coś bardziej praktycznego? Już wiem, mapa Rosji! Każdy z nas ma gdzieś w głowie kontur tego kraju, wie, że jego terytorium jest bardzo rozległe i potrafi mniej więcej wskazać lokalizację Moskwy czy Petersburga.

Jednak wystarczy jedno spojrzenie na taką mapę, żeby sobie uzmysłowić jak wiele jest miejsc, których nie skojarzylibyśmy geograficznie z terytorium Rosji.

Dlatego też zrobiłam sobie taki prezent na studiach podczas wyjazdu do Moskwy i bardzo mi się przydał. I przydaje nadal.

Kolejną rzeczą jest samowar. Tak, jeden z symboli Rosji, z którego można kulturalnie popijać чай (herbatę).

samowar

Myślę jednak, że taki tradycyjny samowar, w którym pali się węglem drzewnym byłby dość kłopotliwy w obsłudze, ale jego elektryczna wersja to już doskonały element domowego wyposażenia. Taki samowar miał mój kolega ze studiów i przynosił go na większość imprez studenckich, co wzbudzało powszechny entuzjazm.

A może Wy mielibyście jeszcze jakiś ciekawy pomysł na taki prezent? Wierzę, że znalazłoby się wiele interesujących propozycji!

.

W 80 blogów dookoła świata

Zajrzyjcie koniecznie do innych blogerów językowych, którzy w ramach naszej akcji przygotowali dla Was wiele różnych pomysłów na prezent. A nuż znajdziecie jakąś ciekawą inspirację 😉

Zapraszam również na stronę naszego projektu Blogi językowe i kulturowe.

Źródło obrazka: wiemy-pomagamy.pl