I deklinacja

I deklinacja w języku rosyjskim

Jakiś czas temu na Facebooku jednomyślnie orzekliście, że chcecie się uczyć gramatyki – proszę bardzo 😉 Zaczęliśmy od reguł gramatycznych, jakimi rządzi się I deklinacja i powstał z tego całkiem przyzwoity materiał.

Zacznijmy jednak od początku. Na moim fanpage’u piątki przebiegają pod hasłem wspólnej nauki rosyjskiego. Regularnie pojawiają się grafiki z nowymi słówkami bądź regułami gramatycznymi, więc zachęcam, żebyście z nich korzystali i udostępniali dalej.

Ale że pamięć jest ulotna, zdaję sobie sprawę, że trudno zapamiętać, co było tydzień temu, więc postanowiłam zebrać wszystkie grafiki związane z tematyką I deklinacji i stworzyć z tego prezentację, z której możecie skorzystać w dowolnej chwili. Przy okazji uruchomiłam kolejny kanał kontaktu z Wami, o czym myślałam już jakiś czas temu – SlideShare. Bierzcie i korzystajcie!

.

Zobacz prezentację

.

Zachęcam Was również do korzystania z zakładki „Materiały językowe” – znajdziecie tam materiały do nauki języka rosyjskiego mojego autorstwa, z których możecie bezpłatnie korzystać.