easter egg

#Easteregg – językowa zabawa wielkanocna

Do Wielkanocy zostało nam jeszcze trochę czasu, więc zanim pogrążycie się w wir świątecznych przygotowań, chciałabym Was zaprosić do udziału w zabawie językowej, dzięki której będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość rosyjskiego. Już tłumaczę, o co chodzi 😉

Zabawa nie bez powodu została nazwana #Easteregg, bo Waszym zadaniem będzie odnaleźć „wielkanocne jajka”, czyli słowa niepasujące do kontekstu w krótkich tekstach, które będę Wam przesyłać.

.

Jakie są zasady zabawy #Easteregg?

  • Żeby wziąć udział, zostawcie swój adres e-mail w poniższym formularzu – Wasz adres będzie wykorzystany tylko na potrzeby zabawy i na niego będę Wam przesyłać kolejne zadania.
  • Formularz z zapisami będzie aktywny do 5 kwietnia włącznie, a 6 kwietnia otrzymacie pierwsze zadanie.
  • Zabawa będzie trwała od 6 do 14 kwietnia. Zadania będziecie otrzymywać co dwa dni, więc łącznie prześlę Wam 5 wiadomości.
  • Wiadomość będzie zawierać: krótki fragment tekstu w języku rosyjskim oraz informację ile „easter eggów” się w nim znajduje. Waszym zadaniem będzie znalezienie słów, które nie pasują do kontekstu.
  • 15 kwietnia otrzymacie ode mnie wiadomość z poprawnymi odpowiedziami, które będziecie mogli porównać z Waszymi rozwiązaniami.

.

Co Wy na to? Nie zapomnijcie się zapisać! Zaczynamy naszą wielkanocną zabawę językową już 6 kwietnia 😉

.

Aktualizacja 6.04 – Dziękuję wszystkim za zapisanie się do zabawy 🙂 Już dzisiaj dostaniecie ode mnie pierwszą wiadomość..