narzędzia online dla tłumacza

3 narzędzia dla tłumacza, których warto używać

Translatory, słowniki online, narzędzia CAT… lista może być długa w zależności od tego w jaki sposób każdy z tłumaczy organizuje swoją pracę i warsztat. Dzisiaj do tej grupy dorzucam kolejne trzy propozycje narzędzi, z których warto skorzystać, żeby usprawnić pracę z tłumaczeniem tekstów.

Copyfish Free OCR Software

To rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które rozpoznaje tekst na grafikach, w plikach PDF i video.

Kiedy je zainstalujemy, w prawym górnym rogu wyświetli nam się ikonka przedstawiająca rybę. W opcjach możemy zaznaczyć z jakich języków tłumaczymy (ja wybrałam polski i rosyjski), zaznaczamy fragment tekstu, a narzędzie go odczyta i automatycznie przetłumaczy. Możemy również skopiować zaznaczony fragment do pliku tekstowego w celu jego dalszej edycji.

.

Copyfish Free OCR Software

Pobierz Copyfish Free OCR Software

.

Word Counter Plus

To kolejne rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki któremu szybko możemy sprawdzić ile znaków lub wyrazów liczy tekst ze strony www, którą klient podesłał nam do tłumaczenia (o zainstalowaniu rozszerzenia również informuje nas ikonka w prawym górnym rogu). Zaoszczędzi to nam trochę czasu, który musielibyśmy poświęcić na kopiowanie i wklejanie poszczególnych fragmentów do edytora tekstu, żeby otrzymać potrzebne dane.

.

Word Counter Plus

Pobierz Word Counter Plus

.

Trello

To narzędzie w formie organizera online. Możemy tutaj tworzyć listy kolejnych obowiązków wraz z krótkimi opisami i czasem, jaki planujemy na nie przeznaczyć i odpowiednio je segregować w zależności od ilości klientów i zadań. A w przypadku większych projektów, możemy współdzielić obszar roboczy wraz z innymi użytkownikami i dzięki temu śledzić na bieżąco postępy prac. Dodatkowo, w prawym pasku wyświetlają się powiadomienia o aktywności innych użytkowników, co ułatwia poruszanie się w obszarze roboczym.

Trello

Załóż konto na Trello.com

.

A Wy z jakich narzędzi korzystacie?