Miesiąc Języków

III Miesiąc Języków – zapowiedź akcji

Piąteczek piąteczkiem, ale mam dla Was ciekawą propozycję na wrzesień, o której warto wspomnieć już teraz – żebyście wygospodarowali trochę czasu na lekturę bardzo ciekawych tekstów o podobieństwach pomiędzy różnymi językami. O czym mowa? O akcji blogerskiej „Miesiąc Języków”, w której już po raz drugi biorę udział, a którą organizujemy z innymi blogerami językowymi jako ciekawy sposób na świętowanie Europejskiego Dnia Języków, który obchodzimy 26 września.

.

W trzeciej edycji Miesiąca Języków znajdziecie wpisy poświęcone takim językom jak rosyjski, japoński, włoski, gruziński, angielski, francuski, chiński, niemiecki, hiszpański, szwedzki, duński, holenderski, norweski, turecki. Uf, aż sama się zdziwiłam, że tyle tego jest 😉 Sama akcja natomiast jest organizowana przez blogerów językowo-kulturowych w ramach projektu, do którego mam przyjemność należeć już od kilku lat.

Przez cały wrzesień codziennie wybrani blogerzy biorący udział w akcji będą publikowali jeden wpis poświęcony językom obcym, więc szykujcie się na jeden-dwa ciekawe teksty do porannej kawy. A żebyście nie przeoczyli żadnego nowego wpisu, zachęcam Was do obserwowania naszego projektowego fanpage’a Blogi językowe i kulturowe.

Patronem Miesiąca Języków jest w tym roku serwis bab.la.

 

A czego możecie się spodziewać na moim blogu? Będę pisać o tym, czy rosyjski jest podobny do polskiego – reszty dowiecie się 2 września 😉 Tymczasem zachęcam Was do lektury tekstu Wrześniowa gra językowa „tabu”, który napisałam z okazji poprzedniej edycji Miesiąca Języków.

.